Wygraliśmy Międzynarodowe Zawody Robotów SUMO CHALLENGE w konkurencji Bear Rescue!

Uczniowie naszej szkoły, pasjonaci robotyki wygrali XI Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge w konkurencji Bear Rescue odbywające się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Na najwyższym stopniu podium w stawce 17 zespołów stanęli Maksymilian Błaszczyk i Adam Trojak.

To nie było ostatnie słowo uczniów naszej szkoły. Od początku zawodów nasze zespoły były w czołówce klasyfikacji i utrzymały je do końca bardzo mocno naciskane przez zespoły z innych szkół i kół naukowych. Zespół w składzie Filip Jezierski i Jakub Nowakowski zajął miejsce drugie, a Ryszard Janica i Eryk Kondras trzecie. Kolejne miejsca w klasyfikacji należały również do naszych zespołów: Darii Witkowskiej i Patryka Jóźwiaka oraz Adama Nowakowskiego.

Młodzi robotycy po czerwcowym zwycięstwie w Międzynarodowych Zawodach Robotów Robotic Day w Pradze w konkurencji Toys Cleanup tym razem startowali w swoim koronnym zadaniu, czyli Bear Rescue. Był to już trzeci triumf zespołu z naszej szkoły w tej konkurencji i zapisanie pięknej karty w historii zawodów.

Sukcesy naszych uczniów nie umknęły uwadze studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy już 12 stycznia organizują Międzynarodowe Zawody Robotów ROBOTIC ARENA. Nasza reprezentacja otrzymała od nich zaproszenie do startu w tym wielkim święcie robotyki.

Wracając do łódzkiego turnieju warto pamiętać o ubiegłorocznych triumfatorach zawodów Michale Andryskowskim i Jakubie Kołodziejskim, którzy startując robotem autonomicznym tym razem nie ukończyli zawodów na skutek problemów z kalibracją czujników.

Sukcesy naszych uczniów na krajowej i międzynarodowej arenie, to efekt dodatkowych, obowiązkowych zajęć rozwijających z robotyki, prowadzonych w naszej szkole przez Łukasza Cybulskiego i Renatę Wasiak już od pięciu lat. Zajęciami zostali objęci już uczniowie klas pierwszych. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały także bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Zajęcia mechatroniki realizowane są w oparciu o innowacyjny, autorski program nauczania.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki jest Urząd Miasta Łęczyca i firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.