Światowy Dzień Pluszowego Misia

W niedzielę 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień w piątek. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Maskotki przypomniały piosenki, bajki i kołysanki związane z misiami. Uczniowie wykonali też prace plastyczne o „misiowej” tematyce. Trzeba przyznać, że równie okazale uczciły ten dzień dzieci z grupy przedszkolnej. Zerówkowicze przygotowali słodkie niespodzianki, poznali historię pierwszego pluszowego misia, z tej okazji odwiedzili również szkolna bibliotekę. Wysłuchali bajki o Misiu Uszatku oraz wypożyczyli swoją pierwszą książkę oczywiście o misiu. Nawet mieli okazję zabawić się w krawców i krawcowe. Stworzyli bajeczne kreacje. To był dzień pełen wrażeń!

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.