Doświadczenia i eksperymenty naszych drugoklasistów

Każdy wie, że dzieci lubią eksperymentować i poszerzać swoje zainteresowania. O tym, że ciekawe i nietypowe doświadczenia bawią i uczą wiedzą uczniowie klas drugich, którzy z wychowawczyniami Agnieszką Jurkowską, Alicją Stokwiszewską oraz Beatą Kordysiewicz wybrali się na zwiedzanie Experymentarium.

Dzieci brały udział w warsztatach naukowych ŚWIAT WOKÓŁ NAS: CIAŁO CZŁOWIEKA . Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy. Wykonywane były doświadczenia pokazowe, które przedstawiał animator i doświadczenia, w których uczestniczyły indywidualnie i grupowo. Taka forma aktywności pozwoliła lepiej zrozumieć i zapamiętać poruszane zagadnienia. Prezentowane były dwa warsztaty w formie zintegrowanych działań edukacyjno-poznawczych. W przystępny i przyjemny sposób ukazywały dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody. Formuła zajęć sprzyjała pobudzaniu aktywności poznawczej wzmagała ciekawość świata. Na warsztatach uczniowie przekonali się, że nasz organizm to swego rodzaju maszyna o wiele bardziej skomplikowana i doskonała niż wszystko co kiedykolwiek zostało wymyślone przez człowieka. Wspólnie sprawdzaliśmy, jak działają najważniejsze organy oraz dowiadywaliśmy się jak dbać o zdrowie.

Zajęcia edukacyjne w Experymentarium aktywizują metody pracy i umożliwiają samodzielne wykonywanie doświadczeń, sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.