Wygraliśmy XI Międzynardowy Turniej Robotów ROBOTIC ARENA!

Uczniowie naszej szkoły wygrali jedenastą edycję międzynarodowego turnieju ROBOTIC ARENA w konkurencji Rescue. Tegoroczne zmagania robotów był wyjątkowe, ponieważ ze względu na ogromną ilość startujących i widzów musiały zostać rozegrane we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Eryk Kondras i Jakub Lubowiecki. To nie było jednak ostatnie słowo młodych łęczycan i jednocześnie wielkich pasjonatów programowania i robotyki. Zawodnicy postanowili powtórzyć sukces z łódzkiego turnieju Sumo Challenge. Tym samym mimo bardzo dużej konkurencji drugie miejsce wywalczył zespół w składzie Ryszard Janica i Adam Trojak, a trzecie Filip Jezierski i Jakub Nowakowski. Kolejne miejsce w klasyfikacji należało również do naszych zespołów: Darii Witkowskiej i Patryka Jóźwiaka.

Warto dodać, że nasz kolejny nasz team w składzie Michał Andryskowski i Jakub Kołodziejski, którzy startowali w kategorii robotów autonomicznych cały czas pozostają jedynym w Polsce zespołem, których robot wykonał konkurencję Rescue w pełni samodzielnie, bez udziału operatora. W turnieju Robotic Arena nikomu nie udało się dokonać tej sztuki.

Sukcesy naszych uczniów na krajowej i międzynarodowej arenie, to efekt dodatkowych, obowiązkowych zajęć rozwijających z robotyki, prowadzonych w naszej szkole przez Łukasza Cybulskiego i Renatę Wasiak już od pięciu lat. Zajęciami zostali objęci już uczniowie klas pierwszych. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały także bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Zajęcia mechatroniki realizowane są w oparciu o innowacyjny, autorski program nauczania.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki jest Urząd Miasta Łęczyca i firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.