Sportowa Olimpiada Przedszkolaka

We wtorek 5 lutego w hali sportowej łęczyckiej Jedynki odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaka. Udział w niej wzięły reprezentacje łęczyckich przedszkoli, głośno dopingowane przez swoich kolegów i koleżanki. Jak na Olimpiadę przystało zawodników przywitała gospodarz zawodów, Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Nie zabrakło również ślubowania olimpijskiego zawodników i sędziów. Na zawodników czekały prawdziwie olimpijskie konkurencje. Skok w dal z miejsca, rzut piłeczką tenisową, bieg krótki czy wyścigi w rzędach, to tylko niektóre z nich. Zaangażowania i emocji wystarczyłoby na niejeden mecz ligowy bądź spotkanie siatkarskie.

Po rozgrzewce dzieci przystąpiły do zawodów. Młodzi sportowcy sprawdzali, kto biega najszybciej, skacze najdalej, jest najsprawniejszy i najmocniej rzuca. Wygrała reprezentacja Przedszkola nr 2, przed Przedszkolem nr 1 i oddziałem przedszkolnym naszej szkoły. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznych rezultatach często decydowały ułamki sekund i centymetry.