Wzięliśmy udział w warsztatach doradztwa zawodowego w firmie Kampmann Polska Sp. z o.o

Wybór dalszej ścieżki kształcenia po szkole podstawowej i gimnazjum, to pierwsza poważna decyzja dla każdego ucznia. Chcąc pomóc w jej podjęciu odwiedziliśmy dzisiaj siedzibę naszego partnera firmy Kampmann Polska Sp. z o.o, która jest liderem w zakresie projektowania i produkcji wiodących systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych.

Uczniowie przekonali się na czym polega praca w firmie, po jakich szkołach i zawodach można znaleźć w niej pracę, jak ważna jest nauka drugiego języka obcego oprócz języka angielskiego, którym w przypadku firmy Kampmann jest język niemiecki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna wizyty. Młodzież miała okazję złożyć jeden z systemów wykorzystywanych w ogrzewaniu pomieszczeń. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem opierającym się na znajomości rysunku technicznego i umiejętnościach konstruktorskich wyśmienicie.