Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy ósmej i klas gimnazjalnych

Piękne, słoneczne popołudnie 19 czerwca 2019 r. zapisze się w historii naszej szkoły i miasta jako uroczystość pożegnania uczniów ostatniego rocznika klas gimnazjalnych i pierwszego po 20-letniej przerwie uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 1.

W tym wyjątkowym, historycznym dniu towarzyszyło naszej społeczności wielu znamienitych gości. Wśród nich burmistrz naszego królewskiego miasta – Pan Paweł Kulesza, zastępca burmistrza – Pan Wojciech Czaplij, przewodniczący rady miasta – Pan Andrzej Domagała, sekretarz miasta – Pan Edward Banasik, kierownik Wydziału Oświaty i Pomocy społecznej – Pani Elżbieta Wencel, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej – Pan Marek Lisiecki, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła – Ks. Sławomir Sobierajski. Nie mogło zabraknąć również byłych dyrektorów szkoły: Pani Elżbiety Sterlińskiej i Pana Ryszarda Ziarkowskiego, a także emerytowanych pracowników, rodziców i przyjaciół szkoły.

Oficjalną część imprezy rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Nieodłącznym elementem zakończenia roku jest zawsze uroczysty polonez w wykonaniu absolwentów - tak było i tym razem. Uczniowie zatańczyli piękny układ tego tańca narodowego. W części oficjalnej głos zabrali: dyrektor szkoły – p. Wanda Lepczak, Burmistrz Miasta Łęczyca – p. Paweł Kulesza i przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Jagiełło.

Zanim rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród i dyplomów p. Agnieszka Andryskowska w imieniu społeczności Jedynki pożegnała odchodzącą na emeryturę, związaną ze szkołą w zasadzie od początku swojej zawodowej kariery, nauczycielkę języka polskiego – Panią Ewę Pawałowską. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Pani Ewa Pawałowska jest autorką i współautorką wielu niezapomnianych imprez i uroczystości szkolnych, hymnu szkoły oraz jej ceremoniału.

Były też pożegnania od wychowawców, absolwentów i młodszych uczniów - jak zawsze pełne słów wdzięczności i życzeń na kolejny etap życia. Najdłuższą część uroczystości stanowiły nagrody i wyróżnienia dla prymusów. Troje uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce zostało nagrodzonych rowerami przez pana burmistrza. Dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczono również wybitnym sportowcom, uczniom zaangażowanym w życie szkoły i środowiska, wszystkim godnie reprezentujących naszą szkołę. Bardzo ważnym i wzruszającym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru i kroniki szkolnej młodszym uczniom, a także ślubowanie absolwentów i odśpiewanie hymnu szkoły.

Zwieńczeniem środowej imprezy był znakomity, humorystyczny pokaz taneczno-wokalny przedstawicieli wszystkich klas opuszczających naszą szkołę. Niezwykły aplauz publiczności wzbudził kończący część artystyczną układ taneczny w wykonaniu nauczycieli.

Wszystko, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy w ten piękny czerwcowy wieczór sprawiło, że na zawsze pozostanie on w pamięci absolwentów i ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Zobaczcie jak ten dzień wyglądał okiem obiektywu naszej absolwentki Weroniki Graczyk