Uroczyste obchody 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą

W niedzielę 8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą, która była największą bitwą kampanii wrześniowej 1939 roku. Nim rozpoczęła się część oficjalna uroczystości tradycyjnie wzięliśmy udział w rajdzie pieszym upamiętniającym bohaterów tamtych dni oraz inscenizacji z walk, która przedstawiała prawdopodobny ich przebieg.

Część oficjalną obchodów rozpoczęła Msza Świętaw intencji poległych żołnierzy odprawioną w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Po niej zebrani udali się na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie nastąpiły oficjalne przemówienia i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym, gdzie odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i znicze przy mogiłach żołnierzy.