Z Królewskiego Miasta do Warszawy, czyli Jedyneczki na wycieczce w stolicy

W piątek 20 września uczniowie klasy II a i III c z wychowawcami Justyną Domańską i Magdaleną Jagiełło oraz opiekunami Moniką Galant i Beatą Kordysiewicz udały się z wizytą do stolicy. Naszą przygodę zaczęliśmy od najsłodszego miejsca w Warszawie jakim jest Manufaktura Cukierków. Zobaczyliśmy tam, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe słodkie, magicznie kolorowe arcydzieła. Karmelki oraz lizaki tworzone są na oczach widowni, która widzi jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt. Wszystkie produkty wykonane własnoręcznie począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku oraz krojenie. Wzięliśmy udział w Warsztatach Kręcenia Lizaków, podczas których mogliśmy samodzielnie wykonać własne lizaki.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Tam zjedliśmy pyszny obiadek, po którym udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, gdzie podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Trafiliśmy tam na zmianę warty.

Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy uczniom oraz opiekunom za ten wspaniały, pełen wrażeń dzień.