Światowy Dzień Pluszowego Misia znakomitą okazją do przeprowadzenia lekcji otwartych

25 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte związane z Dniem Pluszowego Misia. Uczniowie klasy III b wspólnie z wychowawczynią Alicją Stokwiszewską gościli na swoich zajęciach grupę 5-latków z Przedszkola Sióstr Urszulanek.

Z tej okazji przygotowanych zostało wiele atrakcji. W sali siedziały przyniesione przez dzieci pluszowe misie a świąteczny wystrój sali zachęcał do wspólnej zabawy.

Na początek zajęć wszyscy wysłuchali historii pluszowego misia. Dzieci wymieniały jakie znają misie oraz odpowiadały na zagadki przygotowane przez starszych kolegów. Okazało się, że najbardziej znanym Misiem jest Kubuś Puchatek i Gumisie. Grupa 5-latków posiadała również bardzo duże umiejętności matematyczne, czego dowodem było to, jak świetnie radziła sobie podczas magicznych zadań gdzie trzeba było wskazać prawidłową odpowiedź. Ilość trafnych odpowiedzi świadczyła o dużych umiejętnościach i ogromnym zaangażowaniu maluchów.

Dużą atrakcją spotkania okazał się także misiowy taniec, który porwał do tańca wszystkich uczestników spotkania. Na koniec zajęć dzieci wykonywały w grupach pracę plastyczną „wesołego misia”. Pomysłowość przedszkolaków okazała się bardzo duża a wykonane prace bardzo ciekawe i oryginalne.

Zajęcia upłynęły w bardzo sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Każde dziecko za aktywność i czynny udział w spotkaniu otrzymało dyplom, medal oraz słodkiego przyjaciela misia. Na zakończenie zajęć zaproszeni goście mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w misio- budce.

erdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom z przedszkola za zaangażowanie i wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia.