Zajęliśmy drugie miejsce w Międzynarodowych Zawodach Robotów SUMO CHALLENGE!

Uczniowie naszej szkoły, pasjonaci robotyki zajęli drugie miejsce XII Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge w konkurencji Bear Rescue odbywające się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Na drugim stopniu podium stanął jeden z najmłodszych zespołów turnieju w składzie:  Wiktor Głodek, Wojciech Głodek, Szymon Jasiaczek.

To nie było ostatnie słowo uczniów naszej szkoły. Od początku bardzo trudnej 6 godzinnej rywalizacji nasze zespoły walczyły o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej bardzo mocno naciskane przez zespoły z innych szkół i kół naukowych. Zespół w składzie Blanka Banasiak, Anna Gąsińska, Julia Głodek zajął miejsce piąte, Igor Kamiński, Sebastian Kujawa, Juliusz Zduńczyk ósme.

Roboty autonomiczne uczniów klasy ósmej: Jakuba Lubowieckiego, Mateusza Kluski, Eryka Kondrasa, Maksymiliana Błaszczyka, Ryszarda Janicy, Adama Nowakowskiego i Adama Trojaka nie dotarły do miejsca docelowego. Warto dodać, że w 12-letniej historii zawodów tylko dwa takie roboty ukończyły to zadanie.

Sukcesy naszych uczniów nie umknęły uwadze studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy już 25 stycznia organizują Międzynarodowe Zawody Robotów ROBOTIC ARENA. Nasza reprezentacja kolejny raz otrzymała od nich zaproszenie do startu w tym wielkim święcie robotyki.

Obecność łęczycan na krajowej i międzynarodowej arenie zawodów robotów, to efekt dodatkowych zajęć rozwijających prowadzonych przez Łukasza Cybulskiego. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały także bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Zajęcia realizowane są w oparciu o innowacyjny, autorski program nauczania.

Partnerem w zakresie rozwijania programowania i robotyki w Jedynce jest firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.