Uczniowie VIIa stworzyli chatbota w oparciu o sztuczną inteligencję

Uczniowie klasy VII a postanowili przenieść swoją nauczycielkę historii, panią Alicję Lisiecką ze świata rzeczywistego do wirtualnego. Podczas lekcji programowania ze elementami sztucznej inteligencji stworzyli chatbota, który jest ekspertem z zakresu wiedzy o Bitwie pod Grunwaldem.

Tworząc chatbota wykorzystali uczenie maszynowe i algorytm sztucznej inteligencji. Korzystali też z wiedzy firmy IBM, która zapewnia środowisko do szkolenia modeli uczenia się maszyn w zakresie rozpoznawania między innymi tekstu. Aby chatbot był bardziej atrakcyjny uczniowie skorzystali również z materiału multimedialnego w postaci dźwięku i obrazu przygotowanego przez swoją nauczycielkę historii.

Warto dodać, że stworzony projekt, to efekt innowacyjnych zajęć z zakresu sztucznej inteligencji prowadzonych przez pana Łukasza Cybulskiego, które od bieżącego roku szkolnego już na stałe wpisały się w ofertę edukacyjną szkoły.

W projekcie udział wzięli: Kamila Gajewicz, Wiktoria Słomka, Amelia Konieczna, Zuzanna Grabarczyk, Maria Klembowska. Wiktor Buchmiller, Gabriela Domańska. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Alicja Lisiecka i Łukasz Cybulski.