Kalendarze adwentowe z Jedynką i Kampmannem

Adwent tuż, tuż... dlatego  klasa I b wybrała się z wizytą do partnera naszej szkoły -  firmy Kampmann Polska Sp. z o.o. Nie była to jednak zwykła wycieczka.   Jedyneczki, które od września zaczęły swoją przygodę z językiem niemieckim, postanowiły wspólnie z pracownikami firmy wykonać  jeden z symboli adwentu w Niemczech - Adventskalender.

Kalendarze adwentowe to tradycja, zgodnie z którą rodziny w Niemczech od 1 grudnia odmierzają czas oczekiwania na Boże Narodzenie, wprowadzają w domach magiczny nastrój i pomagają przygotować siebie i rodzinę do świąt.   Pierwsze drukowane kalendarze adwentowe pojawiły się w 1902 r. w Hamburgu i miały kształt zegara z cyframi. Obecnie bardzo popularną wersją są kalendarze z otwieranymi okienkami zawierającymi słodycze i przeróżne zadania do wykonania. Największy kalendarz adwentowy stoi w Lipsku i ma ponad 800 metrów kwadratowych.

Nasze kreatywne pierwszaczki powróciły do pierwotnej formy kalendarza i wykonały przepiękne zegarowe Adventskalender pod czujnym okiem wychowawczyni Aleksandry Nowakowskiej, pani Beaty Kordysiewicz i przesympatycznych pracowników firmy.

Pierwsze kalendarze dzieci wręczyły pani Marcie Maciaszek - prezes zarządu Kampmann Polska Sp. z o.o. oraz naszej pani dyrektor - Wandzie Lepczak.

A dla kogo będą pozostałe kalendarze? Przekonacie się wkrótce!