Trwają ostatnie testy przed startem w 11 edycji Międzynarodowego Turnieju Robotów SUMO CHALLENGE

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy zrzeszeni w kole naukowym I LOVE ROBOTS od kilku tygodni intensywnie przygotowują się do startu w 11 edycji Międzynarodowego Turnieju Robotów SUMO CHALLENGE w Łodzi. Przed nimi nie lada wyzwanie, ponieważ będą bronili tytułu najlepszej drużyny w konkurencji Bear Rescue, w której są nie pokonani na krajowej i międzynarodowej arenie już od trzech lat.

Zadanie postawione przed uczestnikami polega na odnalezieniu obiektu umieszczonego w labiryncie i przetransportowaniu go w wyznaczone miejsce w jak najkrótszym czasie. W tegorocznej edycji drużyna I LOVE ROBOTS wystawi rekordową liczbę 6 zespołów liczącą w sumie 18 młodych pasjonatów programowania i robotyki. Warto dodać, że debiutować w zawodach będą uczniowie klasy szóstej, którzy u boku utytułowanych ósmoklasistów zdobywać będą doświadczenie w międzynarodowej imprezie.

Szóstoklasiści wystartują w zawodach autorskimi konstrukcjami robotów zdalnie sterowanych. Ósmoklasiści natomiast zaprezentują pojazdy autonomiczne, które wykonują zadanie bez udziału ucznia na podstawie wcześniej napisanego przez niego programu. W tej chwili odbywają się już ostatnie przed startem testy konstrukcji, a także czujników i silników robotów.

Sukcesy łęczycan na krajowej i międzynarodowej arenie, to efekt dodatkowych zajęć rozwijających z programowania i robotyki prowadzonych przez Łukasza Cybulskiego. Zajęciami zostali objęci już uczniowie klas pierwszych i zerówki. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały także bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Zajęcia realizowane są w oparciu o innowacyjny, autorski program nauczania.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki jest firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.