Wzięliśmy udział w Międzynardowym Turnieju Robotów ROBOTIC ARENA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwunastej edycji Międzynarodowego Turnieju Robotów ROBOTIC ARENA w konkurencji Rescue. Tegoroczne zmagania robotów były wyjątkowe, ponieważ ze względu na ogromną ilość startujących i widzów musiały zostać rozegrane w legendarnej Hali Stulecia we Wrocławiu.

Tym razem zespoły robotyków z Jedynki zajęły w turnieju miejsca 5-7. Warto dodać, że trzon reprezentacji szkoły oprócz uczniów klasy ósmej stanowili uczniowie klasy szóstej, co czyni ją jedną z najmłodszych w turnieju i stanowi dobry prognostyk do pracy na przyszłość. Opiekunem uczniów jest Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i robotyki.

Sukcesy młodych robotyków na krajowej i międzynarodowej arenie, to efekt dodatkowych, obowiązkowych zajęć rozwijających z robotyki, które prowadzone są już od siedmiu lat. Zajęciami zostali objęci już uczniowie klas pierwszych. Lekcje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Zostały także bardzo dobrze przyjęte przez rodziców. Lekcje z programowania i robotyki realizowane są w oparciu o innowacyjny, autorski program nauczania.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.