Uroczyste zakończnie roku szkolnego klasy VIII a

Rok szkolny 2019/2020 na zawsze zapisze się w historii polskiej edukacji. 3-miesięczny okres zdalnego nauczania oraz zmiana terminu egzaminów 8-klasisty spowodowane pandemią koronawirusa dostarczały dodatkowych stresów uczniom kończącym szkołę. Jak się jednak okazało, klasa VIII a zdała ten niespodziewany życiowy test bez trudu i 26 czerwca b.r. 100% jej uczniów mogło otrzymać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

Podczas bezprecedensowego, bo w ramach reżimu sanitarnego, spotkania uczniów, rodziców, dyrekcji i wszystkich nauczycieli na boisku szkolnym, uczniowie wyróżniający się na wielu polach otrzymali nagrody, gratulacje i zasłużone oklaski.

Ryszard Janica w towarzystwie swojej mamy, p.Joanny Janicy, otrzymał  z rąk Burmistrza Pawła Kuleszy najwyższe możliwe wyróżnienie, Nagrodę Burmistrza Miasta Łęczycy. Na to wyróżnienie złożyły się liczne sukcesy Ryszarda, który może się poszczycić podwójnym tytułem Laureata  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Geografii oraz Historii, laureata 3 różnych międzynarodowych turniejów robotów: w Łodzi, Wrocławiu i Pradze oraz laureata Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego.

Pani Dyrektor Wanda Lepczak wręczyła następnie nagrody  6 uczniom kończącym szkołę z wyróżnieniem. Otrzymali je: Maja Jagiełło (średnia ocen końcowych 5,53), AdamTrojak (średnia ocen 5,42) , Ryszard Janica (średnia ocen 5,32), Maksymilian Błaszczyk (średnia ocen 5,21), Adam Nowakowski (średnia ocen 5,21) oraz Jakub Lubowiecki (średnia ocen 4,80). 5 uczniów z tego grona otrzymało stypendium naukowe, natomiast  Rada Rodziców dodatkowo nagrodziła Maję, Adama i Ryszarda jako wyraz uznania dla ich najwyższych wyników w nauce oraz aktywności w ramach Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego czy też wolontariatu.

Nie zabrakło też nagród dla dużej grupy młodych robotyków, sportowców oraz uczniów, którzy działali na rzecz społeczności szkolnej lub reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych. Do długiej listy wyróżnionych, wychowawczyni klasy VIII a p. Agnieszka Andryskowska dodała jeszcze 2 nazwiska: Adam Nowakowski i Adam Piotrowski zostali nagrodzeni za wzorową postawę, wysoką kulturę osobistą i 100% fekwencję na zajęciach zdalnego nauczania przez videokonferencje.

Na koniec tego ostatniego dnia w murach „Jedynki” 8-klasiści usłyszeli „We are the champions” oraz gromkie „Sto lat” odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych, a potem wysoko w niebo wypuścili balony ze swoimi imionami. I choć zakończenie nauki w szkole podstawowej miało nietypowy charakter po kilkumiesięcznej nieobecności w szkolnych ławach, to emocje i wzruszenia pozostały niezmienne.

Drodzy Absolwenci, samych sukcesów na dalszej edukacyjnej drodze, powodzenia w życiu osobistym, mnóstwo zdrowia i satysfakcji z dokonywanych wyborów!