Lekcje o finansach

Tajemnica sukcesu w życiu człowieka tkwi w przygotowaniu się na wykorzystanie okazji, która się nadarzy... " - Benjamin Disraeli

Taką okazję mieli uczniowie klas piątych, którzy z inicjatywy p. Malwiny Andrysiak we współpracy z Urzędem Miasta w Łęczycy przystąpili do programu „Lekcje o finansach" organizowanego przez  Ministerstwo Finansów.

W ramach programu odbyły się trzy lekcje z zakresu edukacji finansowej:

● „Oszczędzanie"

● „Pieniądze i Waluty”

● „Zakupy internetowe"

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i aktywnością wśród uczniów.

Podsumowaniem tych niezwykle ciekawych lekcji była dwudniowa wycieczka do Warszawy dofinansowana przez Ministerstwo Finansów, której głównym celem  było popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o instytucjach publicznych działających w obszarze finansów.

Uczniowie zwiedzili Ministerstwo Finansów oraz Sejm i Senat. Poznali także instytucje związane z sektorem finansów takie jak Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie.

Program wycieczki obfitował także w wiele innych ciekawych atrakcji. Uczniowie mięli okazję zobaczyć Ogród Światła w Wilanowie, zwiedzili Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie w Warszawie i Stadion PGE Narodowy.

Zagadnienia edukacji finansowej ujęte w programie z pewnością  przyczynią się do wzrostu kompetencji finansowych naszych uczniów, które obecnie są jednymi z podstawowych kompetencji życiowych.

Dofinansowano ze srodków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.

Koszt całkowity wycieczki: 24 750,00 zł

Kwota wsparcia finansowego ze środków FEF: 19 800,00 zł