Wręczenie nagród w konkursie: Kampmann-Zentrale, Aufgabe in Minecraft

Znakomitą okazją do kolejnej wizyty u naszych przyjaciół z firmy Kampmann Polska Sp. z o.o. było wręczenie dyplomów i nagród w konkursie "Kampmann-Zentrale, Aufgabe in Minecraft”, który polegał na zaprojektowaniu w Minecraft’cie siedziby firmy.

Spośród 23 nadesłanych projektów siedziby firmy Kampmann Polska Sp. z o.o. wyłoniono 6 laureatów w dwóch kategoriach, a jury postanowiło przyznać dodatkowo 3 wyróżnienia. Laureatami zostali: Gabriel Andrzejczak, Jan Przepióra, Mateusz Olczak, Mateusz Mroczkowski, Adam Janicki, Jakub Przepióra. Uczniowie wyróżnieni: Hubert Rybowicz, Kacper Wencel, Szymon Pietruszka.

To oczywiście nie był koniec naszej wizyty. Uczniowie poznali historię Kampmann’a, przekonali się na czym polega praca w firmie, jakie maszyny i roboty są w niej wykorzystywane, po jakich szkołach i zawodach można znaleźć w niej pracę, jak ważna jest nauka drugiego języka obcego oprócz języka angielskiego, którym w przypadku firmy Kampmann jest język niemiecki.

Warto dodać, że Kampmann Polska Sp. z o. o. od wielu lat pozwala nam wzbogacać bazę sprzętową szkoły i brać udział w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów. Nie jest to jedyny obszar naszej współpracy, ponieważ razem wspieramy i promujemy nauczanie języka niemieckiego. Z ramienia naszej szkoły współpracę z firmą prowadzą Pani Aleksandra Nowakowska oraz Pan Łukasz Cybulski.