I Powiatowa Konferencja Kulturalno-Oświatowa

30 września 2008 roku odbyła się I Powiatowa Konferencja Kulturalno-Oświatowa pod hasłem: "Upowszechnianie i udostepnianie kultury - basza wspólna sprawa". Celem konferencji było zapoznanie uczestników z ofertą kulturalno-edukacyjną łęczyckiego ośrodka kultury. Oto kilka zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez placówkę:

- zajęcia plastyczne dla dzieci;
- warsztaty rękodzieła ludowego;
- plenery malarstwa i rysunku;
- warsztaty aktorskie;
- nauka śpiewu;
- nauka gry na instrumentach;
- zajęcia taneczne;
- kursy tańca towarzyskiego;
- warsztaty filmowe;

oraz wiele, wiele innych.

Na konferencji pojawili się również ważni goście, między innymi:

- p. Krystyna Pawlak - Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca;
- p. Wojciech Czaplij - Kierownik Referatu Oswiaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy;
- p. Janusz Jankowski - Kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy;
- p. Edward Banasik - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Łęczycy;

Reprezentantami naszej szkoły na I Powiatowej Konferencji Kulturalno-Oświatowej byli: Patrycja Szewczyk (III i), Agnieszka Kopczyńska (III e), Kacper Rożek (III h) oraz Franek Pawlak (II d), pod opieką p. Elżbiety Cichowskiej. Pojawili się tam również nauczyciele i dyrektorzy szkół z całego powiatu łęczyckiego.

Samorząd Uczniowski bardzo zachęca wszystkich uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w imprezach organizowanych przez Dom Kultury w Łęczycy.

(aut. Kacper Rożek, klasa III h)