Z Nauką Ścisłą Za Pan Brat

Projekt Z Nauką Ścisłą Za Pan Brat realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Priorytet 3 Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia.

Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli. Jego celem było rozwijanie umiejętności uczniów z zakresu kompetencji kluczowych z uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, które przygotują młodzież do kształcenia w zawodach politechnicznych.

Projekt przewidywał uruchomienie zajęć wyrównujących braki w wiedzy oraz kształcących umiejętności o profilu matematyczno-przyrodniczym. Zostały utworzone przedmiotowe oraz interdyscyplinarne koła zainteresowań, festiwale, konkursy, promujące tę dziedzinę nauki, zorganizowane obozy naukowe, stypendia, warsztaty dla nauczycieli, została wydana publikacja.

Partnerzy projektu:

Gmina Brzuze, Miasto i Gmina Kłodawa, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Miasto Łęczyca, Gmina Rogowo, Gmina Rypin, Powiat Rypiński, Gmina Skrwilno, Gmina Słupsk, Gmina Szczutowo, Gmina Wąpielsk

Projekt jest całkowicie finansowany ze środków unijnych, a jego koszt wynosi ponad 15 mln zł.

(aut. Łukasz Cybulski)

Kliknij, aby powiększyć fotkę.