Zielona Szkoła w Londynie

W dniach 16-21 marca 20 uczniów klas 1-3 naszego gimnazjum uczestniczyło w Zielonej Szkole w Londynie. Program wycieczki obejmował zwiedzanie najciekawszych i najsłynniejszych miejsc w centrum stolicy Wielkiej Brytanii : od najstarszej części z fragmentami murów rzymskich w City przez twierdzę Tower z imponującą zawartością Skarbca Królewskiego, budynek Parlamentu z Big Benem i Opactwo Westminsterskie oraz Pałac Buckingham. Odwiedziliśmy także interesujące muzea : Historii Naturalnej z makietą - symulacją trzęsienia ziemi oraz z ruchomym modelem T-Rexa w skali 1 :1 , Nauki - z pokaźnym eksperymentarium, symulatorami przejażdżki kolejką górską i lotu . Kolekcję bezcennych pamiątek starożytnych cywilizacji i kultur ze wszystkich zakątków świata obejrzeliśmy w nazywanym "matką wszystkich muzeów " British Museum.Piękna, ciepła, wiosenna pogoda w pełni sprzyjała docenieniu uroków miasta. Niektóre punkty, jak Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Katedra św. Pawła mogliśmy podziwiać nawet późnym wieczorem. Jednak w tak napiętym planie nie mogliśmy pominąć zakupów na słynnej , największej shoppingowej ulicy - Oxford Street. Zajrzeliśmy także do Harrod's 'a ;). Podróżowanie po mieście najstarszym na świecie metrem -The Tube, było przygodą samą w sobie , a po kilku dniach niektórzy z nas byli w stanie sami zaplanować trasę dojazdu do atrakcji turystycznej. :) Odbylismy także przejażdżkę double -decker'em - dwupiętrowym , londyńskim autobusem. A na koniec , na tzw. 'deser' pożegnaliśmy się z Londynem na London Eye - to charakterystyczne widokowe 'młyńskie' koło ,z którego roztacza się panorama tej wielkiej metropolii. Z żalem wsiadaliśmy do samolotu, bo miasto i jego sympatyczni mieszkańcy naprawdę nas urzekli. Wycieczkę zaplanowały i zorganizowały p. A. Andryskowska, p. A. Izydorczyk, p. A. Lisiecka. Następna wizyta w Londynie - już w październiku.

( aut. Zofia Andryskowska, fot.Agata Wójtowicz, Weronika Ficek, Aleksandra Kamińska)