VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej

W dniach 2-3 kwietnia 2009 roku w Szczecinie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs informatycznych w Polsce, sponsorowany przez największe firmy z branży informatycznej takie jak: Microsoft, Home.pl czy G Data. Do pierwszego etapu przystąpiło prawie 1500 uczniów, do drugiego zakwalifikowało się 320 uczniów, a w finałowej rozgrywce w Szczecinie spotkało się 32 najlepszych. Wśród finalistów drugi rok z rzędu był uczeń naszego gimnazjum – Kacper Rożek pod opieką pana Łukasza Cybulskiego. W finałowym teście, który stał na bardzo wysokim poziomie i złożony był z części teoretycznej oraz praktycznej nasz uczeń zajął bardzo dobrą 20 pozycję, która daje mu miejsce w czołówce polskich gimnazjalistów w dziedzinie informatyki.

Dwudniowy program pobytu w Szczecinie był dla finalistów oraz ich opiekunów bardzo napięty. Opiekunowie uczestniczyli m.in. w bardzo ciekawej konferencji na temat zagrożeń dla dzieci i młodzieży wynikających z korzystania z komputera i Internetu, która odbyła się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie zaś zwiedzali miasto pod opieką rodziców i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie, które było organizatorem konkursu. Oprócz tego uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili schron przeciwlotniczy wybudowany przez Niemców w 1941 roku, a po wojnie zaadoptowany na schron przeciwatomowy. Relację z przebiegu konkursu oraz pobytu w Szczecinie możecie zobaczyć również w poniższej galerii zdjęć.