Sukcesy gimnazjlistów w konkursach przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym dużymi sukcesami w konkursach przedmiotowych mogą pochwalić się uczniowie klasy II f (wych. Pan Mirosław Suski).

Karolina Ratajczyk w Konkursie Wojewódzkim z Chemii uzyskała 96% punktów możliwych do zdobycia co zapewniło jej II miejsce i tytuł laureata. Karolina przygotowywała się pod kierunkiem mgr inż. Doroty Graczyk-Baranowskiej.

Maciej Pacholczyk w Konkursie Wojewódzkim z Języka Angielskiego uzyskał 90% punktów możliwych do zdobycia co zapewniło mu IV miejsce i tytuł laureata. Maciek przygotowywał się pod kierunkiem Pani Agnieszki Andryskowskiej.

Uczniowie ci są pierwszymi laureatami z chemii i języka angielskiego w historii naszego gimnazjum.

Tytuł laureata daje szereg korzyści. Karolina zwolniona będzie z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno- -przyrodniczej. Maciek natomiast zwolniony będzie z części językowej. Ponadto Karolina i Maciek zwolnieni będą z postępowania rekrutacyjnego do szkoły ponadgimazjalnej.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów i czekamy na kolejnych laureatów.