III Turniej Rycerski Drużyn Szkolnych

W piątek 5 czerwca odbył się III Turniej Rycerski Drużyn Szkolnych. W turnieju wzięło udział 10 grup ze szkół podstawowych i 7 grup z gimnazjum. Mimo zmiennej pogody udało się przeprowadzić prawie wszystkie konkurencje. Uczestnicy brali udział między innymi w rzucie włócznią, łucznictwie, biegu narciarskim, biegu w workach, jeździe na drewnianym koniu, dyktandzie ortograficznym i konkursie dotyczącym wiedzy o średniowiecznym rycerstwie.Każda z grup musiał przygotować stroje rycerskie dla swojej drużyny, herb i proporzec. Jak co roku nasze drużyny przygotowywała do turnieju nauczycielka historii – p. Irena Gut-Leśkiewicz. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny rycerskie: Czarne Byki i Czarne Orły. Wykonaliśmy wspaniałe stroje i wszelkie atrybuty rycerskie. W czasie turnieju nasi uczniowie wykazywali się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, ale nie tylko. Uzyskaliśmy również bardzo dużą ilość punktów z wiedzy teoretycznej. Ostatecznie drużyna Czarnych Byków zajęła w turnieju drugie miejsce, a drużyna Czarnych Orłów miejsce czwarte. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody książkowe.

Wszystkim 17 szkołom gratulujemy woli walki i gry fair play.

(aut. Aleksandra Wodzińska)