70 Rocznica Bitwy nad Bzurą

W niedzielę 13 września odbyły się uroczystości poświęcone 70 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Była to największa bitwa podczas wojny obronnej Polski. Wzięły w niej udział dwie polskie armie "Poznań" i "Pomorze", które stoczyły walkę z niemieckimi 8 Armią i 10 Armią z Grupy Armii Południe.

Do Łęczycy przybyli kombatanci z całej Polski, a w śród nich żyjący jeszcze uczestnicy tamtych pamiętnych wydarzeń. W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej oraz mieszkańcy Łęczycy. Wśród zgromadzonych byli również nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz klasą II c pod opieką pana Łukasza Cybulskiego.