Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Młodzików

W dniach 13-14 stycznia w halach sportowych AZS Łódź i RKS Łódź odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Młodzików. W zawodach wzięła udział 30-osobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum. Trzeba przyznać, że spisali się znakomicie zdobywając siedem medali. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy został Konrad Góralski, który zajął pierwsze miejsce w biegu na 60 m przez płotki ustanawiając jednocześnie rekord Łęczycy (8,88 s.). Jest to aktualnie najlepszy wynik w Polsce. W tej samej konkurencji trzecie miejsce zajął Adam Zachwieja (9,30 s.), a czwarty był Adam Sobiński (9,42 s.) – obaj poprawili rekordy życiowe. Tytuł mistrzowski w skoku wzwyż wywalczył Marcin Chodkowski (165 cm), drugi był Dawid Wawrzyniak (160 cm), trzeci Sebastian Góra (155 cm), czwarty Piotr Bednarek (155 cm), a piąty Michał Andrzejczak (155 cm). Ponadto srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Kacper Brzeziński (11,69 m) – rekord życiowy, a szósty był Krystian Kowalski (9,97 m). Bardzo dobrze biegali chłopcy na 300 m. Trzecie miejsce zajął Adam Zachwieja (41,84 s), piąty Adam Sobiński (43,28 s.), szósty Konrad Góralski (43,43 s.), siódmy Maciej Kołakowski (45 s.). Warto dodać, że wszyscy wymienieni zawodnicy poprawili rekordy życiowe. W skoku wzwyż czwarta była Katarzyna Karwowska (145 cm), a szósta Elżbieta Kalaczyńska (135 cm). W biegu na 60 metrów przez płotki na siódmej pozycji uplasowała się Elżbieta Kalaczyńska (10,93 s.), a dziewiąte Katarzyna Karwowska (10,96 s.). Ponadto w sobotę 13 lutego najlepsi wyjeżdżają na zgrupowanie kadry województwa do Jagniątkowa koło Szklarskiej Poręby. Są to: Konrad Góralski, Adam Zachwieja, Adam Sobiński, Sebastian Góra, Marcin Chodkowski, Elżbieta Kalczyńska.