Drzwi Otwarte

W czwartek 11 marca odbyła się w naszej szkole integracyjna impreza z cyklu organizowanych corocznie Dni Otwartych. Wychowawcy oraz uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych nr 3 oraz nr 4 w Łęczycy spędzili z nami kilka godzin, które pozwoliły im lepiej poznać budynek, nauczycieli, uczniów oraz codzienne funkcjonowanie szkoły. Wspólnymi siłami odganialiśmy lęki i zmniejszaliśmy stres związany z przyszłą zmianą szkoły u naszych młodszych kolegów. Członkowie Samorządu Szkolnego przedstawili prezentację multimedialną oraz film z życia gimnazjum, a nasi absolwenci wspominali (nie bez łezki ;-) okres nauki w naszych murach. Następnie grupa Cheerleaderek dała kolejny udany popis, co było najlepszą rozgrzewką przed zaskakującym zestawem gier i zabaw sportowych dla uczniów wszystkich szkół. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji i emocji tego dnia - Cheerleaderki zaskoczyły zgromadzonych wspólną nauką tańca, do której poza uczniami włączeni zostali też wychowawcy klas VI. Na zakończenie, po wręczeniu Panią Dyrektor pamiątkowych dyplomów, na naszych młodych gości czekał "wzmacniający", słodki poczęstunek. Po posiłku wszyscy uczestnicy Drzwi Otwartych mięli okazję obejrzeć spektakl, którego tematyką była walka kobiet o wyzwolenie i uzyskanie pełnych praw w społeczeństwie.

Imprezę przygotował zespół nauczycieli: Agnieszka Andryskowska, Małgorzata Andrysiak Renata Wasiak, Łukasz Cybulski, Jerzy Pawałowski, Zbigniew Kocoń, a także Samorząd Uczniowski, klasy II c, II e, II f i Wolontariusze.

(aut. Agnieszka Andryskowska, Łukasz Cybulski, fot. Julia Brygier, Katarzyna Powłoka)