Obchody 70 rocznicy zbrodni w Katyniu

W czwartek 21 kwietnia przedstawiciele naszego gimnazjum w osobach Pani Dyrektor Wandy Lepczak i pocztu sztandarowego pod opieką p. Łukasza Cybulskiego uczestniczyli w obchodach 70 rocznicy zbrodni w Katyniu, które odbyły się w Wólce Czepowej. Uroczystość zorganizowana była w ramach programu: Katyń…ocalić od zapomnienia. Obchody rozpoczęła Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Intencją Mszy Świętej była modlitwa za Polaków pomordowanych na Wschodzie podczas II Wojny Światowej. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, która odbyła się w sali konferencyjnej Kutnowskiej Hodolwli Buraka Cukrowego w Staszkowie. Na koniec w Wólce Czepowej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum SPSK odbyło się sadzenie 11 Dębów Pamięci oraz odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy ku czci pomordowanych na Wschodzie z naszego regionu oraz tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

(aut. Łukasz Cybulski)