Festiwal Zdrowia

W piątek 28 maja odbył się w naszym gimnazjum Festiwal Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wzięli udział w cyklu wykładów poświęconych tematyce zdrowotnej. Festiwal otworzyły okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor - Wandy Lepczak, Burmistrza Miasta – Andrzeja Olszewskiego oraz przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia. Następnie wysłuchaliśmy wykładów na następujące tematy: Nie dajcie się zwieść legalności – dopalacze, Edukacja seksualna – fizjologia rozwoju psychoseksualnego, Zagadnienia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, Nauka samobadania piersi. Prelekcje zakończył pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, w którym aktywny udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W organizacji i przeprowadzeniu Festiwalu Zdrowia udział wzięła dyrekcja i nauczyciele naszego gimnazjum: Wanda Lepczak, Jerzy Pawałowski, Łukasz Cybulski, Beata Kordysiewicz oraz pracownicy administracyjni naszej szkoły.

(aut. Łukasz Cybulski)