Spektakl profilaktyczny pt. W Środku Miast

W czwartek 12 maja społeczność naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym – przygotowanym przez Teatr Picolo - pod tytułem „W środku miast”, który opowiadał o losach dziecka żyjącego w patologicznej rodzinie. Główny bohater spektaklu był rozdarty między dobrem i złem, które próbowały przeciągnąć go na swoją stronę. W jego życiu rozgrywały się tragiczne sceny związane z brakiem akceptacji, pierwszym kontaktem z narkotykami, śmiercią. Los głównego bohatera wzbudził wśród oglądających chęć pomagania osobom będącym w trudnej sytuacji, ale również poczucie winy i złości. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję stworzyć pozytywne zakończenie spektaklu, w którym dziecko uzyskuje miłość i akceptację rodziców. Na koniec aktorzy przeprowadzili z publicznością otwartą rozmowę na temat dostrzegania problemów innych i konieczności aktywnej pomocy koleżeńskiej.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy