Majówka Zdrowia

28 maja w łęczyckim Parku Miejskim odbyła się "Majówka zdrowia", propagująca prowadzenie aktywnego, zdrowego trybu życia. Jak co roku, impreza ta obfitowała w stoiska, jak najlepiej reklamujące ekologiczną żywność, sport i inne formy aktywności oraz spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Można było również znaleźć tam liczne plakaty czy ulotki, dotyczące zakazu zażywania jakichkolwiek używek, które wykonane były w sposób taki, że sam napis odpychał od palenia, narkotyków, itp. Stoisko naszego gimnazjum propagowało głównie zdrową żywność. Jego opiekunkami były: Pani Beata Kamińska, Pani Aleksandra Nowakowska oraz Pani Irena Strzelecka. Razem z pomocnikami: Natalką Grzybowską i Mateuszem Paszkiewiczem , nasze Panie wspaniale reprezentowały gimnazjalne stoisko i nie tylko zachęcały do jedzenia soczystych, świeżych owoców czy warzyw, jogurtów, serków innych tego typu produktów, ale także każdy nasz gość otrzymywał broszurkę, dotyczącącą prowadzenia zdrowego trybu życia. W programie tej imprezy znalazły się także występy. Wybitnie uzdolnieni uczniowie z pobliskich szkół mieli wspaniałą okazję, żeby w końcu ujawnić swoje talenty. Wykazać się mogli nie tylko Ci, którzy uwielbiają śpiewać, ale też osoby z zadatkami na aktorów. Uczniowie z naszej szkoły również zabłysnęli na scenie i przekazali łęczycanom niezwykłą dawkę energii, śpiewając piosenkę “It’s my life”.

aut. Adrianna Brygier (klasa III a)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy