Nauczyciele

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami (Agnieszką Kaźmierczak, Ryszardem Ziarkowskim, Alicją Lisiecką, Aleksandrą Nowakowską oraz Iwoną Baranowską) uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy. Pierwszym punktem programu był udział uczniów w Konferencji "Francuski, why not?". Wzorem roku ubiegłego Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim, Alliance Française, PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego, Francuską Izbą Przemysłowo- Handlową w Polsce oraz Wydawnictwem Szkolnym PWN zorganizowało w piątek 18 maja 2007 roku w Warszawie II Konferencję "Francuski, why not?" . Patronat Honorowy nad imprezą objął Jego Ekscelencja Ambasador Francjii Pierre Ménat .

Tegoroczna edycja p.t. "Invitation au voyage – le nomadisme culturel" poświęcona była europejskim wędrówkom kulturalnym. Gościliśmy w budynku należącym do Uniwersytetu Warszawskiego – w BUW-ie przy ulicy Dobrej 56/66. Uczeń klasy I B naszej szkoły – Krzysztof Schmidt wygrał kurs języka francuskiego w Alliance Française w Łodzi. Gratulacje!!!

Następnie uczniowie brali udział w zorganizowanej specjalnie dla nich wizycie w Sejmie natomiast nauczyciel języka francuskiego p. Agnieszka Kaźmierczak wraz z p. Ryszardem Ziarkowskim wzięli udział w sesji popołudniowej - "Forum wymiany doświadczeń", która odbyła się w siedzibie Ambasady Francji przy ul. Pięknej 1.

Pani Kaźmierczak brała aktywny udział w spotkaniu prezentując działania w zakresie języka francuskiego, które mają miejsce w naszym mieście i naszych szkołach. Prezentacja została żywo i z entuzjazmem przyjęta przez przedstawicieli Ambasady Francji oraz obecnych gości.

W tym czasie nasi uczniowie zwiedzili Warszawę m.in Pałac i Park Łazienkowski.