Sukces pierwszoklasistów w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Z dużymi sukcesami wspinamy się po kolejnych szczeblach edukacji. Za nami następne zwycięstwo! Tym razem w Powiatowym konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Nasze pierwszaki wykonały plakaty antysmogowe na których pomysłowo i oryginalnie przedstawiły „porównanie świata ze smogiem i wolnego od smogu”.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży świadomości szkodliwości smogu, powstawaniu i redukowaniu zanieczyszczeń powietrza, ich oddziaływaniu. W naszej szkole na co dzień promujemy i rozpowszechniamy zachowania proekologiczne. Rozwijamy wśród uczniów wrażliwości na problemy środowiska naturalnego i uświadamiamy potrzeby jego ochrony. Wdrażamy uczniów do posługiwania się zdobytą wiedzą oraz rozbudzamy świadomość ekologiczną.

Laureaci:
I miejsce – Sandra Nawerska kl. Ib
II miejsce – Jakub Przepióra kl. Ib
III miejsce – Adam Janicki kl. Ib

Konkurs był realizowany w ramach projektu: „Dbam o swoje środowisko – edukacja ekologiczna społeczeństwa”.