Zielona Szkoła w Czechach, Austrii i Polsce

W dniach 11-15 czerwca grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. I. Gut-Leśkiewicz, p. A. Izydorczyk oraz p. Ł. Cybulskiego przebywała na Zielonej Szkole w Czechach, Austrii i Polsce. Przy pięknej pogodzie mieliśmy okazję zwiedzić Morawski Kras z jaskinią Punkevni. Następnie odwiedziliśmy stolicę Austrii – Wiedeń, gdzie zobaczyliśmy m.in. kompleks pałacowo-ogrodowy Schönbrunn, wzgórze Kahlenberg, katedrę św. Szczepana, Belweder, Parlament, Ratusz oraz park rozrywki Prater. Tam poszaleliśmy na zapierających dech w piersiach karuzelach i kolejkach górskich. Zawitaliśmy również do malowniczej stolicy Czech – Pragi. Zauroczeni atmosferą miasta zwiedziliśmy Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, Most Karola, Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy, Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj. Mieliśmy również okazję przejechania się najgłębiej położonym w Europie metrem. Wracając do domów podziwialiśmy przepiękną panoramę Sudetów. Z bagażem nowych przeżyć i niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy.