Zielona Szkoła we Francji

W dniach 3 – 10 czerwca 2007 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, uczący się języka francuskiego, uczestniczyli w Zielonej Szkole we Francji. Przebywali w w ośrodku wypoczynkowym miasta Rillieux-la-Pape w Chabotte ( 150 km na południe od Lyonu). Rodzice opłacili koszty przejazdu, noclegu w czasie podróży oraz wstęp do muzuem jedwabiu natomiast koszty pobytu i zajęć warsztatowych - miasto bliźniacze Rillieux-la-Pape. Organizatorem wyjazdu ze strony Gimnazjum była p.Agnieszka Kaźmierczak – nauczyciel języka francuskiego. Opiekunami grupy byli : p.Mariola Jatczak, p.Hanna Kokorzycka, p.Alicja Lisiecka, p.Ryszard Ziarkowski. Dni pobytu wypełnione były nie tylko zwiedzaniem zabytków pobliskich miejscowości, doskonaleniem umiejętności językowych podczas zajęć historycznych, przyrodniczych, astronomicznych ale tez poznawaniem sposobu wyrabiania produktów regionalnych : sera koziego , nugatu oraz garncarstwa a przede wszystkim odkrywaniem kuchni francuskiej i ... poszukiwaniem trufli. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach z astronomii oraz przyrody i historii. W trakcie podróży uczniowie nocowali w schronisku młodzieżowym w Norymberdze (Niemcy).