Centrum Mistrzostwa Informatycznego już od września w naszej szkole!

Od nowego roku szkolnego rozpocznie funkcjonowanie w naszej szkole Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego partnerem wiodącym jest Politechnika Łódzka, a głównym celem wzmocnienie polskiej edukacji informatycznej.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego pozwoli w bardzo efektywny sposób odkrywać i rozwijać talenty dzieci, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Mają temu służyć zajęcia dodatkowe z informatyki ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień programowania i robotyki, a także udział w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Dodatkowo wzbogacimy swoje pomoce dydaktyczne o kolejne zestawy robotów edukacyjnych i uzyskamy dostęp do najnowszych materiałów dydaktycznych z zakresu programowania i robotyki.

Autorem wniosku o utworzenie centrum w łęczyckiej placówce i prowadzącym zajęcia będzie pan Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i mechatroniki.

Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.