Mikołajkowo w Jedynce!

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. Najmłodsze Jedyneczki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Cierpliwie czekając na przybycie Świętego Mikołaja wykonały kreatywny projekt, pięknego mikołaja z papieru. To postać wyjatkowa i ukochana przez dzieci i dorosłych. W mikołajkowy klimat wprowadziła wszystkich „Mikołajkowa bajka”, dzięki której, dzieciaki poznały sposoby „czynienia dobra”, jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków. Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Na twarzach jedyneczek widać było zaskoczenie i wzruszenie. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął głośnym okrzykiem Ho, Ho, Ho! Wszyscy przywitaliśmy miłego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do sali. Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja. Nie mogło zabraknąć również wspólnej zabawy do świątecznych piosenek. Na koniec niezapomniana pamiątka po tak szczególnym spotkaniu- wspólne zdjęcia. Przecież Mikołaj przychodzi tylko raz w roku. Atmosfera spotkania była magiczna. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Ten dzień dostarczył dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.