Wigilia u naszych najmłodszych

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający dzień w roku. Dzień, który wyzwala w ludziach ich najlepsze uczucia. Dlatego w naszej grupie przedszkolnej przeżywaliśmy go bardzo uroczyście. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane odświętnie i wraz z opiekunami zebrały się w jednej sali, która na tę okoliczność została odświętnie przygotowana. Była lśniąca choinka, pięknie przystrojone stoły… Wprowadzeni w odświętny nastrój wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu najmłodszych „Jedyneczek” oraz życzeń Pani Dyrektor. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do stołów. Dzieci smakowały potraw przygotowanych przez rodziców. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów lecz, co najważniejsze, wzmacniają bliskie relacje. Bo szkoła to przecież drugi dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.