82 Rocznica Bitwy nad Bzurą

Początek września w naszym mieście, to obchody 82 Rocznicy Bitwy nad Bzurą, która była największą bitwą w czasie wojny obronnej Polski. Została stoczona przez dwie polskie armie Poznań i Pomorze z niemieckimi 8 i 10 armią. Bitwa miała wyjątkowe znaczenie, ponieważ Polacy wykazali inicjatywę i byli stroną atakującą zmuszając dowództwo niemieckie do znaczącej zmiany planów i opóźnienia ataku na Warszawę.

Część oficjalną obchodów rozpoczęła Msza Święta w intencji poległych żołnierzy odprawioną w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Po niej zebrani udali się na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie nastąpiły oficjalne przemówienia i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym, gdzie odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i znicze przy mogiłach żołnierzy.

W uroczystościach tradycyjnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką Pań Beaty Kordysiewicz i Justyny Jurkowskiej.