Z wizytą w Kulce na Mazurach

Jedyneczki z klas VIII, VII a i b, V a rozpoczęły swoje wojaże od zwiedzania Szczytna, które znamy z powieści Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy". Zwiedziliśmy ruiny zamku, którego początki sięgają XIV w. Zamek od XVIII zaczął posiadać. Dzisiejszy stan po rewitalizacji udostępniony jest do zwiedzania. Hitem wieczoru była konkurencja strzelnicza Archery Challenge i niezapomniane chwile przy ognisku.

W kolejnym dniu pokonaliśmy swoje lęki wędrując trasami paku lipowego. Oj nie było łatwo, ale daliśmy radę. Powróciliśmy do czasów, kiedy nie było telefonów komórkowych. Aby nawiązać łączność, korzystaliśmy z telefonów polowych i uczyliśmy się alfabetu Morse'a. Udało nam się odczytać wszystkie zaszyfrowane wiadomości.

Ostatniego dnia wycieczki Jedyneczki poznały tajniki przetrwania w lesie i radzenia sobie z siłami natury. Survival czyli szkoła przetrwania zachwycił wszystkich. Drugim zadaniem była Awantura o wiedzę. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z historii, przyrody, sztuki i wielu innych dziedzin. Na koniec naszych przygód dotarliśmy na pola Grunwaldu, aby usłyszeć echa historii.

Wycieczkę zorganizowały Panie: Mariola Południkiewicz, Renata Wasiak, Beata Kamiński oraz Edyta Kowalska.