Uroczysta akademia z okazji Nardowego Święta Niepodległości

Ponad wiek niewoli, trzej zaborcy rozrywający polską ziemię i walka narodu o niepodległość przypieczętowana wreszcie sukcesem. 11 listopada 1918 roku wraz za zakończeniem pierwszej wojny światowej na mapę Europy powróciła Polska, a Polacy odzyskali swój Dom.

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)” – pisał Jędrzej Moraczewski.

Kolejne pokolenia cieszą się tą wolnością i niezależnością po dziś. W swoich sercach przechowują pamięć o walkach, porażkach i zwycięstwach oraz szacunek do historii. Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, dlatego uczniowie klasy 2a przy wsparciu kolegów i koleżanek z 4a przygotowali piękną uroczystość…. Chwilami patetycznie, czasami na wesoło i z przymrużeniem oka, nierzadko nostalgicznie uczcili odrodzenie Ojczyzny wierszem, pieśnią i gestem.

W tym roku akademię przygotowały klasy II a i IV a pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: Agnieszki Pawłowskiej i Katarzyny Bernackiej. Zapraszamy do obejrzenia nagrania oraz galerii zdjęć z tej wyjątkowej uroczystości.