Jedyneczki w fabryce bombek

Niedługo Święta Bożego Narodzenia. Bombka jako symbol świąt symbolizuje harmonię i jest najbardziej popularną ozdobą choinkową. Dlatego też klasa I b i I c wybrały się do „Fabryki Bombek”. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki. Uczniowie podczas pobytu w fabryce poznali proces powstawania bombek oraz pracę osób je tworzących. Pierwszy etap to dmuchalnia, gdzie z długich kawałków szkła pod wpływem wysokiej temperatury formuje się różne kształty. Drugi etap to srebrzalnia, gdzie wstrzykuje się w środek bombki płyn dwuskładnikowy. Trzeci etap to lakiernia, tam bombkom nadaje się odpowiednią strukturę i kolor. Ostatni etap to już dekorowanie bombek. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki ozdabiane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Wszystkie te dzieła można zakupić w fabrycznym sklepiku, który chętnie odwiedziliśmy. Na pamiątkę każdy z uczestników wycieczki otrzymał elegancką, imienną bombkę. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła nas w atmosferę magii świąt.