Wyjątkowy model choinki naszych ósmoklasistek

WYSIWYG (what you see is what you get) jest kultowym skrótem stosowanym przez największe firmy z branży informatycznej dla określenia metod, które pozwalają uzyskać wynik w publikacji identyczny lub bardzo zbliżony do obrazu na ekranie. W XXI wieku i nowoczesnej szkole ten skrót może nabrać nowego, wręcz dosłownego znaczenia.

Uczennice klasy ósmej: Julia Głodek, Blanka Banasiak i Anna Gąsińska pod opieką Łukasza Cybulskiego zaprojektowały model świątecznej choinki w 3d oraz zestaw bombek. Następnie przekształciły projekt w plik, który zaimportowały do szkolnej drukarki 3d i o to efekt. To co widzisz … jest tym co możesz mieć. Warto dodać, że uczennice tworząc model choinki wykorzystały darmowy program do modelowania 3D, a do jej wydrukowania biodegradowalny filament.