Wyjątkowy klimat klasowych wigilii

Nasza szkoła pielęgnuje tradycje. Ostatni dzień nauki w trybie stacjonarnym uczniowie i nauczyciele wykorzystali na zorganizowanie klasowych wigilii. W świątecznych nastrojach i pięknych strojach wszyscy zasiedli do udekorowanych i suto zastawionych stołów, złożyli sobie nawzajem życzenia i podzieli się opłatkiem. Uczniowie pochwalili się muzycznymi umiejętnościami, śpiewając oraz grając kolędy i pastorałki. Ich brzmienie wypełniło mury całego szkolnego budynku

Okres przedświąteczny jest wyjątkowy, wręcz magiczny dla dzieci i młodzieży, a także dla nauczycieli. Szkoła przybiera wówczas wyjątkowy wygląd: na korytarzach i w klasach pojawiają się pięknie przybrane choinki, mienią się łańcuchy oraz różnokolorowe lampki, w powietrzu zaś unosi zapach świerku. Nawet uczniowskie obowiązki przybierają świąteczny wymiar, a ich wypełnianie staje się przyjemniejsze.

Młodsi uczniowie ostatnie dni nauki poświęcili na intensywne przygotowania świątecznych ozdób, poznawanie tradycji polskich i zagranicznych oraz uczyli się kolęd. Starsi spoglądali na nich nieco zazdrośnie, więc z zapałem wykorzystywali każdy moment na celebrowanie zbliżających się świąt. W oczekiwaniu na odwiedziny św. Mikołaja, nawet największe urwisy złagodniały niczym baranki.  

Wigilia w szkole stanowi namiastkę tej prawdziwej, dlatego uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami zadbali o to, żeby była wyjątkowa. Udekorowali sale świątecznymi ozdobami i przygotowali stoły, pełne tradycyjnych smakołyków, zapewniając naprawdę magiczną atmosferę i pozwalając wczuć się w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie wigilijne z nowym wychowawcą, a więc wypełniała je radość, ale i powaga. Wśród ósmoklasistów nierzadko uśmiech mieszał się ze wzruszeniem, że to już ostatni raz w tym gronie. Niewątpliwie dla wszystkich to czas radosnego oczekiwania, cudowne chwile dające przedsmak tego, co wydarzy się w domach 24 grudnia, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka.