Plakat filmu

W dniach 25 oraz 27 września uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do kina „Ciemna City” w Łodzi na film Andrzeja Wajdy pt. „Katyń”.

Był to jeden z najbardziej oczekiwanych i najważniejszych filmów tego roku. Pełen wzruszeń i refleksji na wydarzeniami II wojny światowej.

Przedstawiał on niewolę Polaków i morderstwa, jakich dopuścili się przede wszystkim żołnierze Armii Czerwonej.

Między wydarzeniami historycznymi rozgrywał się wątek rodziny, której głową był żołnierz służący w polskiej armii. Musiał on opuścić żonę i córkę, bo tak mu nakazywał honor i wraz z innymi żołnierzami dostał się do niewoli. Potem został zamordowany.

Większość uczniów stwierdziło, że „Katyń”, to bardzo interesujący film i chętnie obejrzeliby go jeszcze raz.

(aut. Kacper Rożek kl. II h)