Była, jest i będzie!

"Była, jest i będzie", pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta akademia to szansa poznania najważniejszych wydarzeń z historii Polski, które są przedstawiane w ciekawy i atrakcyjny sposób. Cala społeczność szkolna, zgromadzona na sali gimnastycznej, mogła zobaczyć uczennicę klasy VI c, Martynkę Sobalczyk, w niezwykłym tańcu, pokazującym wzloty i upadki naszej Ojczyzny. Warto dodać, że nasza młoda aktorka sama opracowała układ choreograficzny.

Jednym z niewątpliwie najsmutniejszych momentów w naszej historii były rozbiory.  W niezwykłym i wzruszającym tańcu "Orzeł Biały" pokazały go  dziewczynki z klasy VI c - Marysia Jagiełło, Marysia Staniszewska, Wiktoria Janiszewska i Martynka Sobalczyk.

Nie zabrakło również momentów radosnych gdy uczennice naszej szkoły wykonały brawurowy taniec z szarfami oczywiście w barwach biało - czerwonych.
104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to również powód do wzruszeń, które towarzyszyły naszym uczniom w czasie całej uroczystości. Kiedy wspólnie śpiewaliśmy hymn państwowy, hymn Szkoły, gdy słuchaliśmy słów wiersza o miłości do Ojczyzny, czuliśmy się częścią wielkiej wspólnoty, wspólnoty Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Łęczycy.

Opiekę nad naszymi młodymi artystami sprawowała Pani Alicja Lisiecka. Dekorację przygotowała Pani Magdalena Jagiełło.