Z wizytą w firmie Kampmann Polska Sp. z o.o

Młodzi Odkrywcy Robotyki z klas szóstych, którzy intensywnie przygotowują się do startu w międzynarodowych zawodach robotów oraz nasi ósmoklasiści, którzy już wkrótce będą musieli wybrać swoją dalszą ścieżkę kształcenia odwiedzili siedzibę naszego partnera firmy Kampmann Polska Sp. z o.o, która jest liderem w zakresie projektowania i produkcji wiodących systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych.

Uczniowie przekonali się na czym polega praca w firmie, jak przebiega proces produkcyjny i jakie maszyny i roboty są w niej wykorzystywane, po jakich szkołach i zawodach można znaleźć w niej pracę, jak ważna jest nauka drugiego języka obcego oprócz języka angielskiego, którym w przypadku firmy Kampmann jest język niemiecki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również część praktyczna wizyty. Młodzież miała okazję złożyć jeden z systemów wykorzystywanych w ogrzewaniu pomieszczeń. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem opierającym się na znajomości rysunku technicznego i umiejętnościach konstruktorskich bardzo dobrze. Nie mogło również zabraknąć testu wiedzy o firmie Kampmann i atrakcyjnych nagród.

Warto dodać, że Kampmann Polska Sp. z o. o. od wielu lat pozwala nam wzbogacać bazę sprzętową szkoły i brać udział w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów. Nie jest to jedyny obszar naszej współpracy, ponieważ razem wspieramy i promujemy nauczanie języka niemieckiego.