Z nami i Kampmann'em każdy może programować!

W dniu dzisiejszym w siedzibie firmy Kampmann Polska Sp. z o.o odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie JEDER KANN PROGRAMMIREN. KAŻDY MOŻE PROGRAMOWAĆ. Konkurs polegał na przygotowaniu aplikacji, która pozwala przeprowadzić quiz o tematyce związanej z naszymi zachodnimi sąsiadami oraz firmie Kampmann.

Laureatami konkursu zostali:
Martyna Sobalczyk
Helena Śliwińska
Anna Koperkiewicz
Jakub Przepióra
Aleksander Tuwalski
Nikodem Głodek

Warto dodać, że działanie aplikacji mieli okazję przetestować pracownicy firmy. Mimo naszych usilnych starań, aby quiz był maksymalnie trudny osiągnęli oni znakomity wynik 9/10 poprawnych odpowiedzi.

Nasze odwiedziny w firmie były również znakomitą okazją do tego, aby kolejna grupa naszych uczniów przekonała się na czym polega praca w firmie, jak przebiega proces produkcyjny, jakie maszyny i roboty są w niej wykorzystywane. Bardzo ważnym aspektem, o którym pracownicy firmy rozmawiali z uczniami była informacja po jakich szkołach i zawodach można znaleźć w niej pracę oraz jak ważna jest nauka drugiego języka obcego oprócz języka angielskiego, którym w przypadku firmy Kampmann jest język niemiecki.

Tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna wizyty. Młodzież miała okazję złożyć jeden z systemów wykorzystywanych w ogrzewaniu pomieszczeń. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem opierającym się na znajomości rysunku technicznego i umiejętnościach konstruktorskich bardzo dobrze.

Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Aleksandra Nowakowska oraz Pan Łukasz Cybulski, którzy jednocześnie z ramienia naszej szkoły odpowiadają za współpracę z firmą Kampmann.

Warto dodać, że Kampmann Polska Sp. z o. o. od wielu lat pozwala nam wzbogacać bazę sprzętową szkoły i brać udział w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów. Nie jest to jedyny obszar naszej współpracy, ponieważ razem wspieramy i promujemy nauczanie języka niemieckiego.