Nasi uczniowie wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów w Pradze

Już w najbliższy weekend nasza reprezentacja wystartuje w Pradze w Międzynarodowym Turnieju Robotów ROBOTIC DAY. Uczniowie staną w szranki z pasjonatami konstruowania robotów z całej Europy. Będziemy tam jako jedyna szkoła podstawowa z Polski.

Wielomiesięczne przygotowania do startu w konkurencji polegającej na segregowaniu obiektów umieszczonych w określonym polu labiryntu dobiegły końca. Konstrukcje robotów stworzone przez uczniów zostały zaakceptowane przez pracowników Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Karola w Pradze. Teraz przed ostateczną rozgrywką czeka ich jeszcze homologacja przez sędziów turnieju.

Naszą szkołę reprezentować będą: Helena Śliwińska, Adam Janicki, Adam Kowalski, Jakub Przepióra, Jan Konieczny, Borys Kurek, Wojciech Chlebowski, Jakub Antczak. Do zawodów przygotowuje ich nauczyciel Pan Łukasz Cybulski, a nad logistyką przedsięwzięcia czuwa Pani Aleksandra Nowakowska.

Międzynarodowy Turniej Robotów w Pradze organizowany jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Karola. Wydarzenie w stolicy Czech jest czymś więcej niż zmaganiami w kilkunastu robotycznych konkurencjach. To robiona z ogromnym rozmachem, dwudniowa, międzynarodowa promocja robotyki i pokrewnych dziedzin. Oprócz pasjonatów, swoje roboty przedstawią czołowe firmy z branży oraz prężnie działające koła naukowe z całej Europy.

Nasz start w tym doborowym gronie nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów:

Kampmann Polska Sp. z o. o.

Lider w wytarzaniu systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych

WETERPOL Sp. z o. o.

Hurtownia leków weterynaryjnych polecana przez lekarzy weterynarii.

MegaFauna.pl

Jeden z największych w Polsce internetowych sklepów zoologicznych.