Z wizytą w Łodzi

W czwartek 24 października kolejna grupa uczniów naszego gimnazjum miała okazję obejrzeć film pt. „Katyń” w kinie Cinema City w łódzkiej Manufakturze. Nie był to jednak koniec atrakcji. Uczniowie obejrzeli również wystawę „Klątwa faraonów”, na której podziwiać można kopie najważniejszych starożytnych artefaktów egipskich. Mumie, posągi faraonów, amulety, broń, biżuterię i wiele innych przedmiotów. Warto podkreślić, że na wystawie można było dotknąć niektórych eksponatów, a nawet zrobić sobie zdjęcie ze Sfinksem. W krętych labiryntach grobowca faraonów na uczniów czekało wiele niespodzianek łącznie ze spotkaniem z mrożącą krew w żyłach oszalałą mumią. Poza tym można było zobaczyć inscenizację rytuału balsamowania ciała zmarłego. "Klątwa Faraonów" to jak na razie jedyna taka wystawa w Polsce.

(aut. Łukasz Cybulski)